SnadnéFinance.cz

SnadnéFinance.cz

finanční informační portál

Zhruba před rokem jsme vám představovali, jaké výhody přináší bezkontaktní platební karta. A podle aktuálních statistik můžeme hodnotit, že zmíněné výhody si užívá stále více lidí. Sdružení pro bankovní karty totiž zveřejnilo data za uplynulý rok 2014, a ze statistik vyplívá, že objem plateb bezkontaktní kartou se během roku téměř ztrojnásobil. A také, že Češi mají ve svých peněženkách aktuálně asi šest milionů bezkontaktních karet.

Rozmach této technologie je u nás obrovský, vedeme i ve srovnání s ostatními státy v Evropě. Pouze ve Velké Británii a Polsku byl za rok 2014 evidován vyšší objem plateb. Pokud však přihlédneme také k počtu obyvatel, tak jednoznačně vedeme.

Oproti běžnému placení kartou nabízí bezkontaktní platby úsporu času zhruba o tři až pět vteřin.

Důvodem takto velkého rozšíření je především rychlost a pohodlnost při drobných platbách v obchodech. U částek do 500 Kč většina držitelů těchto karet nezadává PIN. Spotřebitelé tak v mnoha případech platí kartou doslova i korunové položky. Pokud by museli v těchto případech zadávat PIN, platbu kartou by si rozmysleli a většina z nich by ji neprovedla a zvolila by raději hotovost.

Jsou to dobré zprávy pro ekonomiku, pro spotřebitele i pro technologii samotnou, rozvoji bezkontaktních bankomatů tak již nic nebrání.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)