SnadnéFinance.cz

SnadnéFinance.cz

finanční informační portál

Pokud jste zákazníkem PRE, tak pravděpodobně v těchto dnech dostanete email se Speciální nabídkou. Ta vás bude vybízet k přijmutí jednorázového finančního bonusu. Výše tohoto finančního bonusu je individuální a je vypočtená na základě vaší roční spotřeby elektrické energie. A nabídka je to v mnoha případech velmi lákavá, finanční bonus se totiž pohybuje v řádech stokorun a až tisícikorun.

Ale pozor, slevu zadarmo vám dnes nikdo nedá. Nikde v této nabídce není totiž dále zmíněno, jaké další konkrétní důsledky pro vás toto rozhodnutí znamená. U PRE uzavíráte prakticky vždy smlouvu na dobu určitou, a ve většině případů na 2 roky. Přijetím tohoto bonusu prodloužíte svou současnou smlouvu u PRE na další dva roky.

Pokud tedy plánujete v nejbližších měsících změnit dodavatele elektrické energie, či z důvodu optimalizace změnit současný produkt (tarif), na tento bonus nepřistupujte a nepřijímejte jej. Následná pokuta by vás stála mnohem více. Pokud jste ale se současnou smlouvou u PRE spokojeni, s klidným svědomím můžete nabízený finanční bonus přijmout a pokračovat i další dva roky v současné smlouvě. PRE popisuje tuto nabídku pouze slovy:

Jednorázová podpisová prémie pro každé Vaše odběrné místo je stanovena s ohledem na roční spotřebu. Prémie bude použita na úhradu spotřebované silové elektřiny v následujícím účtovacím období, její přiznání uvidíte na své faktuře. V případě, že fakturovaná spotřeba silové elektřiny bude nižší než poskytnutá sleva, bude vám zbývající část převedena do dalšího vyúčtování.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)