SnadnéFinance.cz

SnadnéFinance.cz

finanční informační portál

Letos se od 8. do 9. září uskuteční v Praze Letňanech již jubilejní dvacátý ročník veletrhu Sběratel, na kterém přislíbilo svou účast více než 200 vystavovatelů ze třiceti zemí světa. K vidění tak budou vedle poštovních známek a investičních mincí také bankovky, medaile, cenné papíry, vintage pohlednice, staré reklamy, minerály, drahé kameny, filmové plakáty či telefonní karty.

Investiční tipy i ocenění předmětů zdarma

Pro veřejnost zde bude k dispozici služba bezplatného oceňování donesených sběratelských předmětů, které přímo na místě provedou nezávislí znalci z profesních organizací, jako jsou Svaz českých filatelistů, Česká numismatická společnost nebo Puncovní úřad.

Veletrhu Sběratel bude navíc předcházet konference na téma investic do sběratelství s názvem „Zasvěcený sběratel – úspěšný investor“. Ta proběhne 9. září v hotelu International v Praze. A například filatelii zde bude reprezentovat přednáška soudního znalce a filatelistického experta Davida Kopřivy s vypovídajícím názvem:

Čech vlastní nejslavnější známku světa. Proč se vyplatí koupit modrého Mauritia právě teď? Poštovní známky nabírají na ceně, ale ne všechny.

O výtvarném umění bude hovořit Jan Skřivánek, šéfredaktor internetového portálu artplus.cz. A připravil si pro vás téma:

Jací autoři se za posledních deset let nejvíce zhodnotili a koho se vyplatí do budoucna sledovat.

Zmíněná konference se ale bude zabývat také investicemi do mincí, starožitností, automobilových veteránů nebo alkoholu.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)