SnadnéFinance.cz

SnadnéFinance.cz

finanční informační portál

Není to tak dávno, co jsme zde zveřejnili článek s několika tipy jak utratit přebytečný kredit na mobilu. Ze statistik návštěvnosti vidíme, že jde o téma, které vás zajímá. V dnešním článku se tedy budeme opět věnovat předplaceným kartám, ale tentokrát zcela z opačného úhlu. Probereme problematiku jak si kredit na svém mobilu dobít online přes internetové bankovnictví.

Dobíjení kreditu nebylo vždy tak snadné

I v dnešní době neomezených tarifů řada lidí využívá k telefonování pohodlné předplacené karty. Jde o variantu, která v době nástupu technologie GSM převládala, takzvaný paušál měl v počátku málokdo. Ale i nyní si tato varianta u zákazníků stále nachází své místo, důvodů může být několik, třeba anonymita nebo přehled nad útratou.

Oproti paušálu má však předplacená karta jednu nevýhodu a tou je často nepraktické dobíjení. K těmto účelům bylo prakticky vždy nutné vyhledat nejbližší trafiku, kde jste si zakoupili dobíjecí kupon nebo svou kartu dobili prostřednictvím terminálu Sazky. Dnes to jde i výrazně pohodlněji – přes internetové bankovnictví.

Dobíjení kreditu mobilního telefonu přes internetové bankovnictví

Běžný účet v bance, která disponuje internetovým bankovnictvím má dnes již skoro každý. Jednou z mnoha funkcí moderního bankovnictví je také možnost dobíjení kreditu u mobilního telefonu. Jde o službu, která je dostupná 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Jedno malé omezení zde je, ale opravdu jen velmi malé. Částku, kterou můžete dobít svůj telefon, musí být v celých korunách v rozmezí 200 až 9 999 Kč. Dobíjená částka bude následně stržena z vašeho běžného účtu a během několika minut připsána na vaší předplacenou kartu. Služba je zdarma a o úspěšném dobití vás bude informovat SMS zpráva.

Které banky službu nabízejí

Tuto praktickou službu bohužel ve svém internetovém bankovnictví nenabízejí všechny tuzemské banky. Mezi takzvané partnerské banky aktuálně patří a službu nabízí:

 • Česká spořitelna
 • ČSOB
 • GE Money Bank
 • Raiffeisen Bank
 • Komerční banka
 • UniCredit Bank
 • Fio banka

Jak je ze seznamu patrné, službu nabízejí největší bankovní domy v ČR. Stejnou služby bychom ovšem čekali také od tzv. internetových bank, jakými jsou např.:

 • Air Bank
 • Equa Bank
 • mBank
 • ZUNO Bank

Ty tuto službu zatím nenabízejí. Snad se brzy dočkají i klienti těchto internetových bank a ve svém internetovém bankovnictví možnost dobíjení kreditu také co nevidět naleznou.

Kredit lze dobít i u virtuálního operátora

Tímto způsobem lze kredit dobíjet nejen u notoricky známé velké trojky mobilních operátorů (Vodafone, T-Mobile, O2), ale také u virtuálních operátorů, kteří mají ve své nabídce předplacené karty. Jedná se například o Mobil.cz, Tesco Mobile, Blesk Mobile nebo třeba Gorila mobil.

Pokud v nabídce ve svém internetovém bankovnictví nenajdete konkrétně svého virtuálního operátora, zvolte operátora z velké trojky, pod jehož sítí virtuální operátor funguje a jehož síť pro své služby využívá. Pokud zadáte také své telefonní číslo, kredit vám bude bez problémů připsán.

Nyní máte již dostatek informací, tak s chutí do toho. Navíc řada operátorů, zejména těch virtuálních, nabízí ke každému dobití různé bonusy, např. internet v mobilu zdarma (Mobil.cz) nebo dvojnásobek kreditu (Tesco Mobile).

2 komentářů: “Dobíjení kreditu přes internetové bankovnictví”

 1. Miroslav

  Potřebuji kredit

 2. Monika Vintrlikova

  Potřebuji credit


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)