SnadnéFinance.cz

SnadnéFinance.cz

finanční informační portál

V době, kdy nízkonákladové banky mění své obchodní podmínky a zavádějí u svých běžných účtů nejrůznější podmínky a omezí, která musí klienti plnit, aby měli vedení svého účtu i nadále zdarma, přichází Equa Bank se svým běžným účtem zdarma a bez podmínek.

Equa Bank

Než se podrobněji podíváme na zmiňovaný běžný účet, je dobré si Equa Bank alespoň trochu představit, ať víme, s kým máme tu čest. Equa Bank je tzv. internetová banka a řadíme jí u nás mezi menší bankovní instituce, nicméně pobočku jistě najdete v každém krajském městě, a například v Praze jich je aktuálně šest. Po celé ČR má banka nyní 43 obchodních míst. Sama banka se prezentuje následujícími slovy:

Equa bank nabízí jednoduché, srozumitelné a transparentní služby osobního i firemního bankovnictví, k nimž patří běžné a spořicí účty s možností vedení zdarma, víceměnové platební karty, hypotéky, termínované vklady, spotřebitelské půjčky, pojištění a podnikatelské úvěry.

Kdo vlastní Equa Bank?

Equa Bank u nás funguje již od roku 2011, jde o akciovou společnost, jejíž 100% podíl vlastní Equa Group Limited se sídlem na Maltě. Dozorčí rada banky je tříčlenná: předsedou je Peter Bramwell Cartwright a členy Christopher John Patrick a Ondřej hák. Další informace například o představenstvu banky a vrcholném managementu lze snadno získat na webu banky equabank.cz.

Běžný účet zdarma nabízejí i jiné banky

Dnes lze v široké nabídce bank najít běžný účet zdarma poměrně snadno. Nabízejí jej především nízkonákladové internetové banky, mezi které řadíme kromě Equa Bank dále třeba mBank nebo Air Bank. Jako první s účtem zdarma přišla před několika lety právě mBank, nabízela vedení účtu zdarma včetně běžných plateb, zdarma bylo také vedení platební karty. Tato banka však svůj postoj v průběhu času měnila a nyní je situace již trochu jiná. Aby měl klient vše zdarma, musí plnit nejrůznější podmínky, například v průběhu měsíce několikrát zaplatit svou platební kartou u obchodníků, jinak za vedení své platební karty platí poplatek.

Běžný účet zdarma bez podmínek pouze u Equa Bank

Od února letošního roku nabízí Equa Bank svůj běžný účet zdarma a bez podmínek. Jedná se nyní o jedinou banku u nás, která toto nabízí. Neplatíte zde za vedení účtu ani za vedení platební karty, nemusíte si nechávat na účet zasílat výplatu ani nejste nuceni platit kartou u obchodníků. Je to čistě na vás. Navíc máte také zdarma výběry ze všech bankomatů v ČR. Nemusíte tedy hledat bankomat patřící své bance, zdarma si hotovost vyberete v kterémkoliv bankomatu.

Jako platební (debetní) kartu vydává banka kartu společnosti MasterCard. Karta obsahuje kromě klasického magnetického proužku také novější bezpečnější technologii – čip. Plně využívat můžete také výhod bezkontaktního placení nebo slev v programu Carte, který zahrnuje více jak 4000 obchodů.

Pokud si na internetu dohledáte promo kód (telefonní číslo osoby, který vás doporučila), lze za založení účtu získat odměnu 150 korun. Věříme, že nějaké toto číslo snadno najdete, pokud ne, napište nám třeba do komentářů, pošleme vám naše.

Platí se pouze za nadstandartní služby

Abychom neuváděli zavádějící informace, musíme zmínit, že účet není zcela zdarma. Zdarma jsou běžné operace na účtu, tj. operace, které využívá 99% všech klientů. Připlatíte si tedy pouze za služby, které bychom označili jako nadstandartní. Jde například o europlatby, prioritní platby, zahraniční platby nebo výpis zasílaný poštou.

Jako u většiny internetových bank je i zde menší problém s vkladem hotovosti na vlastní účet. Vkladové automaty nejsou zatím příliš rozšířené, proto je stále nejdostupnější možností klasická poštovní složenka. Jeden takovýto vklad měsíčně vám ale banka plně proplatí. Drahé poštovní služby vás tak trápit nemusí.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)