SnadnéFinance.cz

SnadnéFinance.cz

finanční informační portál

Vlastníte nemovitost, kterou byste rádi krátkodobě pronajímali přes populární platformu Airbnb? Pak z ní logicky chcete dostat maximum, ale možná netušíte, jak se prosadit mezi rostoucí konkurencí. Nepřestávejte číst a seznamte se s praktickými tipy, které opravdu fungují.

Nejdříve pár čísel. Podle statistik zveřejněných vedením české pobočky Airbnb se v České republice ročně ubytuje přes milion turistů. Nejvíce jich samozřejmě míří do Prahy, kde se průměrný roční výdělek hostitele pohybuje kolem 50 tisíc korun. Zdaleka největší šanci na vysokou obsazenost mají majitelé bytů v turisticky oblíbených destinacích. I ti se však musí vypořádat s tvrdou konkurencí: vždyť jen na Starém Městě se přes Airbnb pronajímá každý pátý byt!

Pronájem bytu

Klíčová je správně nastavená cena

Vzhledem k tomu, že výdělek formou krátkodobého pronájmu má spíše sezónní charakter, musí se majitelé bytů snažit především v období podzimních a zimních měsíců. Právě tehdy totiž zájem turistů opadá a jejich počet se výrazně snižuje. Při výběru pronájmu se řídí na základě dvou hlavních kritérií: již zmíněné lokality a ceny.

Podle odborníků z Let Me Inn (firma, která zajišťuje správu bytů přes Airbnb) může optimalizace ceny zvýšit celkový výnos až o desítky procent. Měli byste ji vždy nastavit v předstihu pro jednotlivá roční období. Jedině takto oslovíte i turisty, kteří cíleně vyhledávají co nejvýhodnější nabídky.

Firma na správu bytu

Roli hraje také stav bytu

Neméně důležitý je styl. Majitelé originálního bydlení vyčnívají nad konkurencí a vydělávají mnohem zajímavější částky. Připravíte-li pro hosty příjemné a čisté prostředí v nevšedním provedení, zájemců o krátkodobé ubytování výrazně přibude.

A pokud vám starosti o pronajímaný byt zabírají až příliš mnoho času, svěřte ho do správy některému z profesionálních správců. Třeba zmíněné firmě Let Me Inn, která v minulosti pomohla k vyšším výdělkům tisícům klientů. Ceny za správu krátkodobého pronájmu najdete na letmeinn.cz.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)