SnadnéFinance.cz

SnadnéFinance.cz

finanční informační portál

Děti přináší do života tolik radosti! Právě proto je občas těžké zůstat při zemi a učinit zodpovědné kroky k finanční stabilitě. Pokud pomineme zcela základní a zásadní věc, kterou je dostatečná finanční rezerva, připomeneme dalších pět důležitých způsobů, jak se finančně připravit na příchod vašeho potomka.

Zvyšte si životní pojistku

Obecné pravidlo je takové: pokud je na vás někdo finančně závisí, pak potřebujete kvalitní životní pojistku. Jestliže by se vám něco přihodilo, o vaše blízké bude finančně postaráno. Máte-li děti (nebo je očekáváte), pak byste měli zvážit investici do životní pojistky a částečně tak ochránit (alespoň finančně) ty, na kterých vám nejvíce záleží.

Zvažte invalidní pojištění

Na životní pojistku úzce navazuje další věc. Jestliže se vy nebo váš partner ocitnete kvůli úrazu či závažné nemoci invalidní a nebudete mít invalidní pojištění, vaše finanční situace se radikálně zhorší. S invalidním pojištěním vám bude k invalidnímu důchodu vyplácena částka navíc, která vám vykompenzuje ušlý plat.

Zvažte změnu zdravotní pojišťovny

Před narozením dítěte byste měli zvážit i vaše zdravotní pojištění a ujistit se, že je adekvátní. Děti bývají velmi často nemocné a dobrá zdravotní péče je zásadní. Pokud nejste spokojeni se svou stávající zdravotní pojišťovnou nebo jste narazili na jinou, která nabízí lepší podmínky pro rodiny s dětmi, prostě ji změňte. Není nic důležitějšího než kvalitní zdravotní péče.

Dejte si do pořádku vaše životní dokumenty

Před narozením dítěte jen málokdo myslí na takové záležitosti jako je sepsání závěti či pokyny o zdravotní péči v případě, že by se vám něco závažného stalo. V životě ale neznáte dne ani hodiny a je důležité se připravit na všechny varianty – i ty nepříjemné.

Informujte se o daňových zvýhodněních

S příchodem dítěte se mění i způsob placení daní. Informujte se, jak si jako rodina můžete uplatnit daňové zvýhodnění na děti. Jde o nezanedbatelné částky, tak by byla škoda tuto možnost nevyužít.

Nenechte radost z očekávání nového přírůstku do rodiny zastínit důležité záležitosti, které je nutné ještě před příchodem potomka zařídit. Vaše dítě se tak narodí do finančně připravené domácnosti vedené zodpovědnými rodiči. Eliminujete tím tak řadu zbytečných obav.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)