SnadnéFinance.cz

SnadnéFinance.cz

finanční informační portál

Ačkoliv je osvěta o významu cestovního pojištění poměrně intenzivní a informace se pravidelně objevují v médiích všeho druhu, stále se najde dost lidí, kteří se spoléhají na štěstí nebo na kartičku evropského pojištění. Především pak v souvislosti s lyžováním, které patří k nejrizikovějším sportům vůbec. Podle statistik je vážné každé třetí zranění, ke kterému na sjezdovce dojde.

Na hory v zimě vyráží 4 z 10 Čechů, z toho přes dvacet procent do Rakouska nebo Itálie. A přestože se průměrná cena za osobu pohybuje mezi 7 až 8 tisíci korunami, ve srovnání s případnými výdaji za zdravotní péči jde o zanedbatelnou částku.

Úraz na lyžích

Přestože máte tzv. modrou kartičku (EHIC – Evropský průkaz zdravotního pojištění), budete se muset na poskytnutí zdravotní péče a případně na přepravě spolupodílet, což vás může vyjít velmi draho. Přitom si stačí sjednat cestovní pojištění levně, které celkový rozpočet nijak výrazně nenavýší. Vzhledem k množství potenciálních rizik je cestování bez pojištění zbytečný hazard.

Pojišťovny nabízí komplexní pojištění zimních sportů, ale také doplňková pojištění. K nejčastěji sjednávaným patří pojištění storna objednané služby, úrazové pojištění a pojištění zavazadel. A samozřejmě také pojištění odpovědnosti za škodu, které vám vytrhne trn z paty v momentě, kdy svou vinou (byť nedopatřením) způsobíte újmu na zdraví či majetku někomu dalšímu.

Cestovní pojištění

Kvalitní pojištění do zahraničí je k mání za pár desítek korun na den (viz sazby pro cestovní pojištění), ale pomyslná úspora ve výši několika stokorun se může shodou nešťastných okolností pořádně prodražit. Navíc ani nemusíte ztrácet čas a vážit cestu na pobočku – díky internetu si lze sjednat pojištění na cesty online třeba pár minut před plánovaným odjezdem. Zda se rozhodnete zariskovat, nebo nenecháte nic náhodě, je na vás.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)