Patříte do skupiny lidí, která na pojištění majetku pohlíží jako na něco nepotřebného? S trochou štěstí ho skutečně nikdy nebudete potřebovat. Ale vyplatí se v dnešní době spoléhat na štěstí? Když navíc přihlédnete ke statistikám pojišťoven, bude vám jasné, že se pohromy domácnostem rozhodně nevyhýbají. Spíše naopak – pokud jste doposud žádnou škodní událost neřešili, můžete si gratulovat. Skutečně jste měli štěstí!
O významu pojištění majetku se spousta lidí přesvědčí s příchodem jara – při sčítání škod, které během zimy způsobily přívaly těžkého sněhu. Výjimkou nejsou poničené střechy a okapy. Další rizika pak souvisí se záplavami a povodněmi.
Výše zmíněné škodní události bohužel tvoří pomyslnou špičku ledovce. V praxi se může v domácnosti přihodit mnohem více nehod. Velmi časté jsou požáry způsobené poškozenými elektrickými spotřebiči a škody vzniklé prasklou vodovodní přípojkou.
Jinými slovy – stát se může cokoliv. Kromě prasklé vodovodní hadice od pračky či vzplanutí vánočních světýlek mohou nastat i mnohem komplikovanější situace. Třeba když silné krupobití kompletně poničí novou střechu. K podobným případům sice nedochází každý den, ale výjimečné také nejsou. Máte snad po ruce rezervu ve výši několika set tisíc korun, kterou byste v případě potřeby použili na opravy?
Další významné riziko představuje vloupání. Opět máte pocit, že „vám se to stát nemůže“, protože doma nemáte trezor s naspořenými miliony? Jen pro představu: ročně je hlášeno kolem deseti tisíc případů vloupání do nemovitostí a většinou nejde o milionářské vily. Průměrná škoda činí kolem 60 tisíc korun.
Mohli bychom pokračovat dál, protože výčet škodních událostí je dlouhý jako telefonní seznam. Ale raději přidáme tip na výhodné pojištění Bezpečný domov plus, které kombinuje pojištění domácnosti i nemovitosti, a navíc k němu získáte také pojištění odpovědnosti.
Mohlo by vás zajímat:
Rubriky: Pojištění
Štítky: nemovitost, riziko, škoda
Publikováno: 3. ledna 2019