SnadnéFinance.cz

SnadnéFinance.cz

finanční informační portál

Přemýšlíte o tom, jak své auto pojistit co nejvýhodněji? Uvažujete o tom, zda se kromě povinného ručení vyplatí také havarijní pojištění aut? Pak si projděte více nabídek, porovnání pojištění auta se určitě vyplatí. Neřiďte se pouze cenou pojištění, podívejte se na to, co vše je v ceně zahrnuto. Vyšší limity plnění, úrazové pojištění, další doplňková pojištění, asistenční služby a další bonusy nebudou jistě obsaženy v pojištění s nejnižší cenou. Pokud už auto bylo pojištěno, bude nutno podat ze stávajícího pojištění auta výpověď.

Porovnání pojištění auta online

Provést porovnání pojištění auta u různých pojišťoven není nic složitého. Pokud využijete různých internetových online kalkulaček nebo navštívíte specializované weby, můžete pojištění porovnat, aniž byste někam chodili. V pohodlí vašeho domova, v kteroukoli dobu zadáte základní údaje o pojišťovaném vozidle a online kalkulačky vám výsledky dodají samy a prakticky ihned. Můžete zvolit i variantu včetně havarijního pojištění, která bývá nabízena za zvýhodněnou cenu. K dispozici bývá i dokument, s jehož pomocí lehce podáte ze současného pojištění auta výpověď.

Spojení povinného ručení a havarijního pojištění aut

Při porovnání pojištění auta nezapomínejte na to, že povinné ručení pouze zmírní finanční následky pro poškozeného, ale pokud chcete být kryti vždy, měli byste si pro své auto sjednat i havarijní pojištění. Vždy se vyplatí spojit povinné ručení a havarijní pojištění a sjednat si je u stejného poskytovatele současně, slevy jsou opravdu výrazné a mnohé pojišťovny za vás podají z původního pojištění auta výpověď, takže se změnou pojišťovny nebudete mít žádné starosti.

Jak správně podat z pojištění auta výpověď

Pokud jste již provedli porovnání pojištění vašeho auta a rozhodli se pro změnu, ověřte si ještě, za jakých konkrétních podmínek bude sjednáno jak povinné ručení, tak havarijní pojištění. Jste-li definitivně rozhodnuti a budete z pojištění auta podávat výpověď sami, nezapomeňte, že pro podání výpovědi je nutno dodržet předepsaná pravidla. Ideální je použít některý z dostupných vzorů, výpověď musí být písemná, vlastnoručně podepsaná a podaná v zákonné lhůtě.

I když v našem článku doporučujeme společně s povinným ručením uzavřít také havarijní pojištění, přejeme vám, abyste k jeho čerpání nikdy neměli důvod. Přejeme mnoho šťastných kilometrů bez nehod!

Jeden komentář: “Vyberte si nejvýhodnější pojištění vašeho auta”

  1. julius

    Jak vypovědet ručení, aby to bylo v souladu se zákonem, si můžete přečíst zde: http://www.expresnipojisteni.cz/zmena-pojistovny-vypoved-pojisteni


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)