SnadnéFinance.cz

SnadnéFinance.cz

finanční informační portál

Zjistili jste, že vám v rozpočtu chybí pár tisíc a nemáte ve svém okolí nikoho, kdo by vám poskytl bezplatnou finanční injekci? Pak vám zřejmě nezbude, než se po půjčce poohlédnout v nebankovním sektoru. Ale jak si vybrat ten správný produkt, když na trhu působí takové množství poskytovatelů? Nechcete-li při výběru udělat zbytečnou chybu, řiďte se následujícími doporučeními. Najdete v nich informace, které vám mohou ušetřit spoustu peněz a starostí.

Půjčte si jen tolik, kolik skutečně potřebujete

To je rada nad zlato, opravdu. Pravděpodobně vám totiž někdo nabídne mnohem více peněz, než ve skutečnosti potřebujete. Logicky vás to bude svádět k tomu, abyste na lákavou nabídku kývli, ačkoliv je to nejhorší rozhodnutí, které můžete dělat. A to jednoduše proto, že takto snadno nabyté finanční prostředky budete muset vrátit. Pamatujte, že půjčka do výplaty vám má pomoct a nikoliv přitížit.

Kolik si půjčit

Žádné bianco směnky či zástava majetku

Narazili jste na někoho, kdo vám ochotně půjčí, ale vyžaduje podpis prázdné směnky? Případně chce, abyste ručili majetkem, ačkoliv jde o půjčku ve výši několika tisíc korun? Takovým firmám se vyhýbejte obloukem a zaměřte se na prověřené půjčky online od společností, které mají licenci od ČNB. Jedině ty vám garantují transparentní smluvní podmínky a nebudou se vás snažit podvést.

Důkladně si přečtěte smlouvu

Že jde „jen“ o pár tisíc, tedy tak malou částku, která vám nebude dělat vrásky? To vůbec nevadí – dluh jako dluh. Smluvní podmínky byste si měli přečíst důkladně i navzdory tomu, že si chcete půjčit několik set až tisíc korun. Seznamte se se splátkovým kalendářem, výší úroků a dalších sazeb, s poplatky a v neposlední řadě se sankcemi v případě nedodržení termínu splatnosti.

Nepodepisujte bianko směnky

Dodržíte-li všechny výše uvedené zásady, jistě si nakonec vyberete spolehlivou půjčku, která vám pomůže v nelehké životní situaci.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)