SnadnéFinance.cz

SnadnéFinance.cz

finanční informační portál

Jestliže chcete začít s podnikáním, ovšem chybí vám k tomu dostatek financí, tak máte hned několik způsobů jak je získat. Jedním z nich je zdlouhavé čekání, než si vyděláte a našetříte dostatečné množství financí, jinou variantou může být zase půjčka od známých či příbuzných, ovšem v tomto případě se většinou stane, že vám tolik peněz nikdo poskytnout nemůže, neboť se mnohdy jedná o vysokou částku. Další a svým způsobem nejpřijatelnější volbou proto může být i půjčka pro podnikatele v bance, kde si je možné vzít úvěr pro lidi, kteří se svým podnikáním teprve začínají.

Základem je precizně vypracovaný podnikatelský plán

Ještě před pár lety bylo pro ty, kteří neměli žádnou bankovní historii, zkušenost s podnikáním či dostatek příjmů velice složité půjčku získat. Nelze se ani divit, neboť banky nerady půjčují osobám, u kterých nemají záruku, že jim budou půjčené peníze řádně vráceny i s úroky.

Dnes jsou sice již tyto podmínky daleko únosnější, ale stále je poměrně náročné tyto půjčky získat a v nejednom případě je žádost zamítnuta. Hlavně je potřeba vypracovat podnikatelský plán, ve kterém se banka dočte vše, od oboru kde hodláte podnikat, přes plánované zisky, až po cíle, kterých byste chtěli dosáhnout. Každopádně se jedná pouze o jeden z několika kroků, které musíte pro získání této půjčky udělat.

Vaším ručitelem může být i stát

Dobrou zprávou je to, že vám pomocnou ruku může podat stát, který se stane vaším ručitelem, ale nic není zadarmo a i zde musíte splnit několik podmínek pro to, aby se tak stalo. Poté si můžete zažádat i o několikamiliónový úvěr. Důležité je také zmínit, že tato pomoc od státu není určená pro některé obory podnikání, mezi nimiž je například rybolov.

Před požádáním o samotnou půjčku je také nejlepším a logickým krokem porovnat nabídky různých bank a vybrat tu nejvýhodnější. Může se stát, že mnohdy budou stanoveny vyšší úroky nebo měsíční splátky než u jiných typů půjček. Jedná se však o způsob, kterým se banka chrání a je proto na každém, jestli na stanovené podmínky přistoupí či nikoliv.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)