SnadnéFinance.cz

SnadnéFinance.cz

finanční informační portál

Nedávné průzkumy ukázaly překvapující informaci, více než polovina obyvatel (přesně 62%) nedokáže nebo není schopna uspořit ani korunu. Žijí tak od výplaty k výplatě a případný výpadek pravidelného příjmu by pro ně znamenal značné komplikace. Pojďme si představit 5 zaručených tipů jak ušetřit alespoň nějakou korunu. Pokud se vám podaří pravidelně spořit minimálně 10% ze svého čistého platu, máte od nás jedničku!

Veďte si finanční deník

Může se to zdát jako otravné a zbytečné, ale věřte, že to funguje. Zapisujte si veškeré své měsíční příjmy a výdaje, uchovávejte účtenky, pečlivě kontrolujte výpis z účtu, zkrátka veďte si svůj pravidelný finanční deník. Snadno tak odhalíte položky, na kterých lze ušetřit nebo je lze dokonce zcela odstranit.

Porovnávejte ceny

Snažte se mít stále aktuální přehled o cenách zboží, které pravidelně kupujete. Je více než jasné, že nemůžete mít cenový přehled o kompletním sortimentu ve vašem supermarketu, ale například cenu základních potravin je dobré znát. Zboží v akci totiž nemusí být tak levné jak se na první pohled zdá. Pokud se chystáte na nákup nějakého dražšího zboží, určitě využijte některý z internetových porovnávačů cen, můžete ušetřit i několik tisíc korun.

Nakupujte dle připraveného seznam

Když jdete na nákup, připravujete si předem seznam věcí, které je potřeba pořídit? Pokud ne, tak s tím začněte. Pokud již takto nakupujete, je podstatné se vašeho seznamu striktně držet a nekupovat nic navíc. Dodatečné položky ve vašem nákupním košíku vás mohou přijít zbytečně na několik stovek měsíčně.

Plaťte hotovostí

Platební karta je sice užitečná věc, ale pokud chcete ušetřit, plaťte raději hotově. Peníze z platební karty se utrácí mnohem jednodušeji, než hotovost, kterou musíte promnout v rukách, než ji předáte někomu jinému. Navíc stav peněz se u hotovosti mnohem lépe hlídá a to je důvod, proč schovat platební karty a do peněženky si dát pouze optimální finanční obnos, který potřebujete pro aktuální nákup.

Jezděte hromadnou dopravou

Pro někoho je cestování hromadnou dopravou každodenní rutina, pro jiného zcela výjimečná záležitost. Tato forma cestování může být sice občas velmi nepříjemná (zejména v letních měsících), ale pokud chcete pravidelně každý měsíc ušetřit nemalou částku, měli byste o cestování hromadnou dopravou uvažovat. Zamyslete se, zda opravdu potřebujete jezdit do práce autem každý den.

To je našich 5 tipů jak pravidelně šetřit, a jak šetříte vy?


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)