SnadnéFinance.cz

SnadnéFinance.cz

finanční informační portál

Po čtyřech letech vydává české Ministerstvo financí novou emisi státních spořících dluhopisů pro občany. Činí tak u příležitosti výročí 100 let založení Československé republiky a na počest takto významného jubilea ponesou nové emise název Dluhopis Republiky. Vzbudí také tak ohromný zájem veřejnosti jako před měsícem vydané pamětní dvacetikoruny?

Státní dluhopisy pro občany

Tyto státní dluhopisy budou určeny pouze pro fyzické osoby, zájemci si je mohou pořídit již od pondělí 3.12.2018 v hodnotě od 1000 Kč do jednoho milionu korun. Úrok se pohybuje od 0,5 do 4,5 procenta ročně, záleží na délce splatnosti. Při šesti letech je průměrná úroková sazba 2,07 procenta před zdaněním.

Státní dluhopis republiky si budou moci zájemci kupovat každý den, a to i elektronickou formou na stránce https://pssd.sporicidluhopisycr.cz/, kterou Ministerstvo financí zřídilo speciálně pro tyto účely.

Na vybraných 25 pobočkách Československé obchodní banky si zájemci mohou k dluhopisu pořídit také Dárkový certifikát nebo Pamětní list. Zde však jde již o placenou službu, Pamětní list vyjde na 100 Kč, Dárkový certifikát je ještě 4krát dražší.

Výnos státního dluhopisu

1. rok => 0,5 %
2. rok => 1 %
3. rok => 1,5 %
4. rok => 2 %
5. rok => 3 %
6. rok => 4,5 %

Ministryně financí Alena Schillerová k nové emisi státních dluhopisů dodává:

Chceme zvýšit procentuální podíl českých domácností, českých občanů na financování státního dluhu.

Úrok zhruba odpovídá úroku, za který si stát půjčuje na finančních trzích.

Pořídíte si novou emisi státních dluhopisů ministryně Schillerové? Pořídili jste si před čtyřmi lety i Kalouskovi korunové dluhopisy? Jakou máte zkušenost? Diskutujte pod článkem.


Napsat komentář

(*) = povinné pole

(číslicí) (*)